Az EP-választás után publikált kutatások egy soron következő országgyűlési választás eredményét szándékoztak megbecsülni, míg a korábbiak az EP-választást. A kutatások összehasonlításánál ezt figyelembe kell venni.
A Republikon Intézet adatfelvétele készült el először a harmadik negyedévben. A pártválasztók bázisán végzett kutatás során a kormánypártokat 41 százalék támogathatta. 31 százalék a pártválasztók közül a Tisza Pártot, 7 százalék a DK-t, 6 százalék az MKKP-t, míg 5 százalék a Mi Hazánkat preferálhatta. A Republikon adatai alapján is ez az öt párt volt esélyes a parlamenti küszöb megugrására, azonban 4 százalékos eredményével a Momentum is közel állhatott. ehhez. A többi párt valószínűleg nem érte volna el a választási küszöböt.
A Medián első adatfelvétele július 4 és 10. kötött zajlott a negyedévben. A választani tudó „biztos” szavazók bázisán a kormánypártok 43 százalékos, míg a Tisza Párt 31 százalékos támogatottsággal rendelkezhetett. A DK-MSZP-Párbeszéd közös listára 9 százalék, a Mi Hazánkra 7 százalék, míg az Kétfarkú Kutyapártra 5 százalék szavazhatott volna ebben az időpontban. A többi párt feltehetőleg nem érte volna el a mandátumszerzéshez szükséges 5 százalékos küszöböt.
A Nézőpont Intézet július közepén készült kutatása alapján egy országgyűlési választáson 47 százalékot érhetett volna el a Fidesz-KDNP listája, míg 29 százalékot a Tisza Párté. További három lista juthatott volna be ebben az időpontban az Országgyűlésbe: a Mi Hazánk 9 százalékot, a DK-MSZP-Párbeszéd közös listája 8 százalékot, míg a MKKP listája 5 százalékot érhetett volna el.
Az IDEA Intézet július végi kutatása alapján 41 százalékos támogathatta a kormánypártokat, amely megegyezik a korábbi június végi felmérésükben mért Fidesz-KDNP adatokkal. A Tisza Párt számára 34 százalékos támogatottságot, a DK számára 8 százalékot, míg a Mi Hazánknak 6 százalékos támogatottságot mértek. Ezek mindegyike megegyezik, vagy csupán hibahatáron belüli elmozdulást jelez az egy hónappal korábbi IDEA kutatáshoz képest. A további pártok valószínűleg nem szereztek volna önállóan egy országgyűlési választáson listás mandátumot.
A Závecz Research Intézet augusztus harmadában végzett adatfelvétele alapján a biztos részvételt ígérő, pártot választók körében a kormánypártokat 42 támogathatta, míg a Tisza Pártot 33 százalék. Az Országgyűlésbe rajtuk kívül a Demokratikus Koalíció (8 százalék) és a Mi Hazánk Mozgalom (7 százalék) juthatott volna be feltételezhetően egy ekkor rendezett választáson. A további pártok valószínűleg nem szereztek volna egy országgyűlési választáson önállóan listás mandátumot.
A Medián második kutatása ebben a negyedévben szeptember első harmadában készült: 43 százalékos támogatottságot mértek a Fidesz-KDNP-nek, így feltehetően nem változott a támogatottsága a júliusi felmérésük óta. A Tisza Párt támogatottsága növekedhetett a korábbi méréshez viszonyítva, egészen 39 százalékig. A többi párt feltehetően nem ért volna el egy országgyűlési választáson önállóan listás mandátumot.
Az IDEA Intézet által augusztus-szeptember fordulóján felvett adatok alapján a kormánypártokat 39 százalék támogathatta, amely hibahatáron belüli elmozdulás a korábbi kutatáshoz képest. A Tisza Párt támogatottsága stabilan 34 százalékon állhatott, amely megegyezik az a korábbi mérés eredményével. Az Országgyűlésbe egy ekkor tartott választáson a valószínűleg 8 százalékos támogatottsággal rendelkező DK és a 7 százalékos támogatottsággal rendelkező Mi Hazánk juthatott volna be.
A Nézőpont Intézet szeptember eleji kutatása alapján a Fidesz-KDNP-t 45 százalék támogathatta, amely hibahatáron belüli elmozdulás a korábbi Nézőpont kutatáshoz képest. A Tisza Párt 35 százalékra erősödhetett, míg az választási küszöböt még a DK-MSZP-P közös lista (6 százalék) és a Mi Hazánk (5 százalék) érhette el. Egy héttel később újabb kutatást adott közre a Nézőpont: a kormánypártok két százalékpont emelkedéssel 47 százalékon, míg a Tisza Párt ugyanekkora csökkenéssel 33 százalékponton állhatott. A DK-MSZP-Párbeszéd lista és a Mi Hazánk is erősödhetett: a DK vezette lista 8 százalékon, míg a Mi Hazánk 6 százalékon állhatott a dunai árvíz időszakában felvett adatok alapján.
Az összehasonlítás alapját a legvalószínűbb listás eredményhez legközelebb álló eredmények jelentik. Az egyes közvélemény-kutató intézetek által közölt bázisok közül ezek az alábbiak: Az IDEA Intézet a biztos szavazó, pártot választani tudók bázisán közölte az adatait. A Republikon Intézet a pártválasztók bázisán közölte az adatait. A Nézőpont Intézet a legvalószínűbb listás eredményt közölte. A Medián a választani tudó biztos szavazók bázisán közölte az adatait. A Závecz Research Intézet a biztos részvételt ígérő, pártot választók bázisán közölte az adatait.